Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bebek Bakıcı Kamera Sistemi
#1
Bebeği olan ve aynı zamanda sahip oldukları işe devam etmek isteyenler için günümüzde bakıcılar oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Bakıcılar, ailelerin tercih edebileceği kimseler oldukları gibi ister istemez akıllar bebeklerde kalıyor. Hayatın herhangi bir anında "bebeğim ne yapıyor acaba?" diye merak eden aileler bulunuyor. Bu noktada devreye bebek bakıcı kamera sistemi giriyor. Güvenlik kamerası olarak da kullanılabilme özelliğiyle birlikte aileler, çok daha güvenilir bir şekilde bebeklerini bakıcıya bırakabiliyorlar. Aynı zamanda bebeklerine herhangi zarar gelip gelmediğini de sürekli olarak kontrol edebiliyorlar.

Bebek Bakıcı Kamerası Nasıl Çalışır?

Bebek bakıcı kameraları için kullanılan sistemde, kamera genellikle gizli bir yere koyularak izleme devam ettirilir. Ailelerin istediği noktada bulunan bakıcı kamerası, AHD veya IP olarak seçilebilir. Yüksek çözünürlüklü görüntüyü alabilmeye olanak sağlayan bebek bakıcı kameraları sayesinde net bir şekilde uzaktan izleyebilme yapılabilmektedir. İş yerinden veya herhangi farklı bir noktadan yapılan izleme sayesinde bebekli aileler, iş hayatlarında problem yaşamazlar.

Bebek Bakıcı Kamera Sistemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bakıcı kamerası olarak tercih edilecek kameralarda görüntü donması sorunu yaşanmayacak şekilde kurulumun yapılması ve kamera tipinin seçilmesi büyük bir önem arz etmektedir.

Kamera koyulacak noktanın gözle görülemeyecek bir noktada olması güvenilir izleme için gereklidir.

Bebek bakıcı kamera sistemleri nde kayıtın sürekli olarak devam etmesi gerekli olduğundan dolayı, kameranın depolamasına özen gösterilmelidir.

Bakıcı kamera seçimi yapılırken hiçbir zaman fiyat açısından ucuza kaçılmamalıdır. Daha çok fiyat/performans kamera sistemleri tercih edilmelidir. Zira düşük depolamadan dolayı alınamayan kayıt; düşük çözünürlüklü bulanık görüntü ve donma sorunu yaşatan kameralar ekstra masraf çıkaracaklardır.
Ara
Cevapla
|


Bu Konudaki Yorumlar
Bebek Bakıcı Kamera Sistemi - Yazar: Laplace - 15-06-2017, Saat: 12:48

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Yangın Algılama ve Alarm Sistemi Laplace 0 0 15-06-2017, Saat: 12:40
Son Yorum: Laplace
  Güvenlik Kamera Sistemleri Laplace 0 0 14-06-2017, Saat: 14:18
Son Yorum: Laplace

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi